Tirsdag den 15. april kan projektchef Kim Nissen fejre sit 25 års jubilæum hos KG Hansen – en milepæl i karrieren.
Gennem de seneste 25 år har Kim været en del af en lang række markante byggeprojekter, herunder Lalandia Billund, Siemens montagehal, LEGO House, Billund Lufthavn, Ryes Kaserne, Efterskolen PLAY samt den igangværende til- og ombygning af Den Internationale Skole i Billund.
Kim er kendt for sit store overblik, sin faglige dygtighed og sin grundighed i arbejdet med komplekse byggerier. Hans engagement og professionalisme har gjort ham til en højt respekteret kollega og leder.
I torsdags tog vi forskud på glæderne, da vi fejrede Kim ved en intern reception og når vores til- og ombygning af hovedkontoret står færdigt, skal Kim naturligvis på væggen, sammen med de øvrige 25 - og 40 års jubilarer.